Blaty kuchenne i łazienkowe

W skład naszej oferty wchodzą:

  • blaty kuchenne
  • blaty łazienkowe

 

Działamy na terenie miast WarszawaZielonka, a także świadczymy usługi w całym woj. mazowieckim.

 

Blat kamienny kuchenny i łazienkowy

Blaty kamienne są coraz chętniej i częściej wybierane przez Polaków. Cechują się one nie tylko ponadczasowym wyglądem, ale także świetnymi parametrami funkcjonalnymi. Są trwałe, łatwo je utrzymać w czystości. O czym należy pamiętać przy wyborze blatu, żeby spełniał on swoje funkcje? Jaki materiał jest najlepszy?

Blat kuchenny kamienny — jaki materiał sprawdzi się najlepiej?

Blat kuchenny to szczególny element kuchni. Przede wszystkim pełni on kluczową funkcję podczas przygotowywania posiłków. Z tego powodu musi być wytrzymały na trudne warunki. Dlatego nie powinna być mu straszna wilgoć ani wysoka temperatura. Ponadto dobrze, żeby był odporny na zabrudzenia, zarysowania i trwałe przebarwienia. Te wymagania spełnia granit. To kamień bardzo uniwersalny i wytrzymały, a utrzymanie go w czystości jest proste i nie wymaga wiele pracy. Jest to świetny materiał na blaty kuchenne kamienne. W naszej ofercie znajdziesz różne kolory i wzory, dzięki czemu wybierzesz materiał idealnie pasujący do twojej kuchni.

Wiele osób zastanawia się nad marmurem. Blaty wykonane z tego kamienia są przepiękne i eleganckie. Jednak należy zauważyć, że marmur jest bardziej nasiąkliwy, mniej odporny na trwałe przebarwienia. Jest także bardziej miękki, więc łatwiej go zarysować. Mimo wszystko, jeśli kwestie wizualne są najważniejsze, to możliwe jest wykonanie kamiennego blatu kuchennego z marmuru. Należy tylko dbać o jego odpowiednią pielęgnację.

Blat kamienny do łazienki — o czym pamiętać, wybierając kamień?

Kamienne blaty w łazience nadają jej niepowtarzalnego charakteru i wyglądu. W kamiennych wyrobach do łazienki sprawdzi się zarówno marmur, jak i granit. Oczywiście tu również należy mieć na uwadze właściwości obu tych surowców. Marmur, jako kamień bardziej wrażliwy wymaga dodatkowej pielęgnacji. Jednak utrzymanie go w dobrej kondycji będzie znacznie prostsze niż w przypadku kuchni. Wybierając surowiec, warto przejrzeć dokładnie ofertę naszej firmy. Posiadamy różne warianty kolorystyczne, różne wzory. Ponadto, jeśli pojawią się pytania lub wątpliwości, to możesz skorzystać z pomocy naszych specjalistów.

Dodatkowe elementy w blacie — na co zwrócić uwagę?

Wybierając kamień na blat, warto pamiętać także o wykończeniu. W przypadku blatów zwykle stosuje się polerowanie, które nadaje połysk i uwydatnia kolor. Możliwe jest także wykonanie powierzchni satynowej, która jest bardziej matowa i mniej nasycona.

Warto pomyśleć także o montażu innych akcesoriów. Ma to znaczenie zwłaszcza w kuchni. W przypadku płyty indukcyjnej możliwe jest jej nałożenie, inną opcją jest wykonanie płyty licowanej z blatem, co wygląda minimalistycznie i estetycznie. Istotny jest również sposób mocowania zlewu — może on być podwieszany lub nakładany. W przypadku zlewu podwieszanego możemy wykonać ociekacz w blacie, który jest zarówno praktyczny, jak i elegancki.

Łatwo zauważyć, że jest wiele aspektów, na które trzeba zwrócić uwagę, wybierając blat kamienny. Dlatego korzystając z usług naszej firmy, możesz liczyć na wsparcie specjalistów, którzy pomogą w podjęciu najlepszej decyzji.