Posadzki kamienne granitowe i marmurowe

Wyroby z kamienia naturalnego w ostatnich latach cieszą się coraz większą popularnością. Polacy chętnie decydują się na blaty, parapety, a także schody i posadzki z kamienia. Nasza firma posiada duże doświadczenie w realizacji projektów zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych.

Posadzki marmurowe w Warszawie i okolicach

Marmur jest powszechnie ceniony za walory estetyczne. Wiele osób uważa go za jeden z najpiękniejszych kamieni naturalnych. Jednocześnie to surowiec, który cechuje się stosunkowo dużą nasiąkliwością, jest mniej odporny na uszkodzenia mechaniczne niż inne kamienie naturalne. Czy w takim wypadku wykonanie posadzki z marmuru jest dobrym pomysłem? To zależy. Przede wszystkim od tego, gdzie znajduje się posadzka i jak będzie użytkowana.

W pomieszczeniach, które będą intensywnie eksploatowane, poddawane zmiennym warunkom oraz tam, gdzie panuje duża wilgoć, marmur może nie być najlepszym wyborem. Decydując się np. na posadzkę z tego surowca w kuchni, musisz liczyć się z koniecznością regularnej impregnacji i stosowania lżejszych środków do czyszczenia. W przeciwnym wypadku mogą powstać trwałe odbarwienia. O wiele lepszym surowcem do silnie eksploatowanych pomieszczeń jest np. granit, który doskonale radzi sobie w trudniejszych warunkach.

 Posadzki wewnętrzne i zewnętrzne w Warszawie

Nasza firma realizuje posadzki zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Oferujemy kompleksowe usługi z tego zakresu — począwszy od pomocy w wybraniu odpowiedniego surowca, na realizacji zamówienia i wykończeniu kończąc.

W naszej ofercie znajdziesz różne materiały m.in. marmur oraz granit, które są dostępne w licznych wzorach. Dzięki temu z pewnością uda Ci się dobrać materiał, który będzie doskonale pasował do Twojego wnętrza.

Oprócz tego nasi specjaliści przedstawią kwestie związane z pielęgnacją posadzki. Każdy kamień naturalny ma inne wymagania. Jeśli zależy Ci na tym, żeby podłoga wyglądała tak samo dobrze nawet po upływie wielu lat, to niezbędne jest jej odpowiednie traktowanie. Ma to znaczenie zwłaszcza w przypadku bardziej wymagających materiałów takich jak marmur.

Posadzka z granitu — co warto o niej wiedzieć?

Granit to kamień naturalny, który jest jednym z najtrwalszych surowców w naturze. Dlatego też posadzka wykonana z tego surowca cechuje się świetną wytrzymałością. Dzięki temu ten kamień sprawdza się świetnie w realizacji projektów zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Granit to także doskonały wybór do pomieszczeń, które są intensywnie użytkowane, narażone na działanie różnych środków oraz wilgoci. Dużą zaletą wyrobów z niego jest to, że nie wymagają dużego zaangażowania, żeby utrzymać je w dobrym stanie. Nie jest wymagana częsta impregnacja, ponadto do czyszczenia można wykorzystać różne środki.

Granit ma także dużo do zaoferowania, jeśli chodzi o kwestie wizualne. W naszej ofercie znajdziesz różne kolory, wzory, różną ziarnistość. Dzięki temu z pewnością wybierzesz design dopasowany do swojego wnętrza.