Nagrobki dziecięce Zielonka

Wykonujemy nagrobki dziecięce. Nasz zakład kamieniarski w Zielonce ma wieloletnie doświadczenie w produkcji pomników, które służą do godnego pochowania dziecka. Do produkcji nagrobków wykorzystujemy materiały wysokiej jakości, o doskonałych właściwościach technicznych zapewniających trwałość i estetyczny wygląd przez wiele lat. Wszystkie zamówienia realizujemy z zaangażowaniem, uwzględniając uwagi klienta.

Produkujemy nagrobki dziecięce w stylu klasycznym, minimalistycznym i nowoczesnym. Wyróżniamy się prostym wzornictwem i dbałością o każdy detal. Klientom zgłaszającym się do naszego zakładu przedstawimy wiele możliwości i pomożemy wybrać najlepsze rozwiązanie. Stworzymy pomnik, który będzie wyjątkowym miejscem podtrzymującym pamięć o zmarłej osobie.

 

Granitowe nagrobki dziecięce

Specjalizujemy się w produkcji granitowych nagrobków dziecięcych. Ten kamień naturalny wyróżnia się wieloma zaletami. Najczęściej wymienia się:

  • ponadprzeciętną wytrzymałość – granit to kamień naturalny odporny na działanie niesprzyjających warunków atmosferycznych, w tym deszczu, promieniowania UV oraz skrajnych temperatur, jest również odporny na zarysowania i pęknięcia, czynniki te sprawiają, że granitowy pomnik świetnie wygląda przez wiele lat;

  • wysoki poziom estetyki – granit wyróżnia duża różnorodność kolorystyczna, występuje w wielu odcieniach czerni, szarości, brązu oraz czerwieni, jest to także materiał łatwy w obróbce, dzięki czemu można nadać mu odpowiedni kształt oraz ozdobić różnego rodzaju ornamentami;

  • brak konieczności specjalnej pielęgnacji – granitowe pomniki nie wymagają przeprowadzania specjalistycznych zabiegów pielęgnacyjnych, są łatwe w utrzymaniu czystości, do ich umycia potrzebna jest tylko woda, gąbka i dodatek płynu, granit odporny jest na środki chemiczne, jednak i użycie nie jest konieczne.

Granit to jedna z popularniejszych skał ozdobnych wykorzystywanych w pracowniach kamieniarskich.

 

Nagrobki dziecięce z marmuru

Marmur to drugi obok granitu najpopularniejszy kamień stosowany do produkcji pomników. Marmurowe nagrobki dziecięce wyróżniają się przede wszystkim wysokim poziomem estetyki. Klienci wybierają ten kamień również ze względu na:

  • dostępność w wielu odcieniach kolorystycznych – najpopularniejsze nadal pozostają odcienie bieli i szarości;

  • łatwość formowania – marmur to materiał, który można z łatwością obrabiać i nadawać mu różne kształty;

  • dobrą odporność na niskie i wysokie temperatury;

  • dobrze prezentującą się gładką, wypolerowaną powierzchnię na wysoki połysk.

Należy jednak pamiętać, że marmur zastosowany na zewnątrz, a więc narażony na działanie czynników atmosferycznych należy odpowiednio pielęgnować. Regularna konserwacja sprawi, że marmur nie ulegnie matowieniu i pozostanie lśniący przez długi czas.

 

Jak wyglądają dziecięce pomniki wykonane przez pracownię w Zielonce?

Produkowane przez nas pomniki dziecięce to szczególny rodzaj nagrobków. Zazwyczaj odznaczają się one wyjątkową oprawą w postaci rzeźb oraz symboli religijnych. Podobnie jak nagrobki urnowe, pomniki dziecięce są małych rozmiarów i charakteryzują się swojego rodzaju delikatnością. Doświadczeni kamieniarze z naszej pracowni otwarci są na stworzenie nagrobka z różnych rodzajów kamienia. Wykonamy zdobienia wedle życzenia klienta. Dołożymy również wszelkich starań, aby nasza realizacja była zgodna z Państwa wizją.

 

Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą kamieniarską z siedzibą w Zielonce, niedaleko Warszawy.