Parapet kamienny – zewnętrzny i wewnętrzny

Planujesz remont domu lub mieszkania? A może po prostu zamierzasz wymienić okna? Jest to dobra okazja do zmiany parapetów, które będą pasowały do nowego wystroju wnętrz. Coraz popularniejsze są parapety kamienne, które cechują się wysoką wytrzymałością, a ponadto posiadają ponadczasowy wygląd.

Parapety zewnętrzne i wewnętrzne kamienne — jakie tworzywo?

Wybór odpowiedniego materiału, z którego zostaną wykonane parapety kamienne, ma duże znaczenie. Od niego zależą nie tylko aspekty wizualne, ale także funkcjonalne. Każdy surowiec naturalny cechuje się innymi właściwościami, warto o nich pamiętać, ponieważ wpływają one na to, jak należy dbać o parapet.

Jednym z najbardziej uniwersalnych rozwiązań jest granit. Sprawdzi się on zarówno w parapetach zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Jego dużą zaletą jest trwałość — nie wymaga częstej impregnacji. Jest wytrzymały i odporny na różne warunki atmosferyczne. W ofercie naszej firmy znajdziesz różne wersje granitu, które możesz dopasować do swojego wnętrza.

Innym, często wybieranym kamieniem naturalnym jest marmur. Ten materiał przykuwa wzrok pięknymi wzorami oraz wyjątkowym wyglądem. Czy można go wykorzystać do wykonania parapetów? Tak, jednak należy pamiętać o jego właściwościach. Przede wszystkim marmur wymaga regularnej impregnacji, zwłaszcza jeśli zostanie wykorzystany do wykonania parapetów zewnętrznych. Należy także uważać na mocne środki do mycia okien oraz na produkty zawierające ocet — ich używanie może doprowadzić do uszkodzeń marmuru.

Parapety kamienne na wymiar, dopasowane do Twoich potrzeb

Mamy bogate doświadczenie w produkcji wyrobów kamiennych. Decydując się na nasze usługi, możesz wybrać spośród licznych kolorów i wzorów, dzięki czemu parapet będzie spełniał Twoje wymagania.

Wykonujemy parapety na wymiar — zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Oferujemy kompleksowe usługi w tym zakresie. Zajmujemy się cięciem kamienia na wymiar, wykończeniem oraz montażem parapetu. Ponadto możemy wykonać pomiary, dzięki czemu zyskasz pewność, że parapet będzie dopasowany do okna.

Korzystając z naszych usług, możesz wybrać różne wykończenie kamienia. Najczęściej stosuje się polerowanie, dzięki czemu parapety błyszczą się i przyciągają wzrok. Jednocześnie możliwe jest wykonanie innego wykończenia, np. matowego.

Dlaczego warto wybrać parapet wykonany z kamienia?

Parapety kamienne cechują się pięknym i ponadczasowym wyglądem. Kwestie wizualne dla wielu osób mają kluczowe znaczenie. Jednocześnie parapety z kamienia mają szereg innych zalet. Przede wszystkim wyróżniają się trwałością. Są one niemal całkowicie odporne na zarysowania, uszkodzenia mechaniczne (zwłaszcza parapety granitowe). Ponadto nie odkształcają się i nie wyginają. Dzięki temu przetrwają wiele lat bez uszczerbku na wyglądzie.

Ponadto parapety kamienne nie wymagają poświęcania dużych ilości czasu na utrzymanie w czystości. Są one odporne na plamy, zabrudzenia, trwałe przebarwienia. Kluczowa jest regularna impregnacja, zwłaszcza w przypadku wyrobów marmurowych.