ile kosztuja schody z kamienia

Jaki kamień na schody? Ile kosztują schody z kamienia?

Wybierając materiał na schody, należy wziąć pod uwagę wiele elementów. Trzeba pamiętać nie tylko o wyglądzie, ale także trwałości, wytrzymałości i pielęgnacji. W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się wyroby z kamienia. Używając tego surowca, zyskujemy ponadczasowy wygląd połączony z dużą praktycznością.

O czym pamiętać, wybierając kamień na schody zewnętrzne?

Wybór odpowiedniego surowca na schody zewnętrzne jest istotny, ponieważ będzie musiał poradzić sobie w różnych warunkach. Kamień musi być odporny na wysokie i niskie temperatury oraz zabrudzenia. Dlatego też popularnym wyborem jest granit, który cechuje się niską nasiąkliwością, jest trwały, mrozoodporny oraz niewrażliwy na zarysowania. Dzięki tym cechom świetnie sprawdzi się na schodach zewnętrznych.

Decydując się na schody z kamienia, należy pamiętać o jego odpowiednim wykończeniu. Najbardziej praktycznym wyborem jest granit płomieniowany, ponieważ posiada właściwości antypoślizgowe. Jednocześnie różni się wizualnie od wersji polerowanej, jest zwykle trochę bledszy. Dlatego, jeśli wygląd ma duże znaczenie, to można wybrać wersję polerowaną i umieścić na niej antypoślizgowe paski.

Jaki kamień na schody wewnętrzne? Na co zwrócić uwagę?

W przypadku schodów wewnętrznych mamy większą swobodę w wyborze surowca. Najczęściej wykorzystuje się tu granit oraz marmur. Pierwszy z kamieni jest bardziej odporny na zanieczyszczenia, zabrudzenia, łatwiej go utrzymać w czystości. Jednak marmur też można wykorzystać do wykonania schodów wewnętrznych. Wystarczy pamiętać o jego odpowiedniej pielęgnacji, która polega przede wszystkim na stosowaniu środków do impregnacji. Warto rozważyć tę opcję, ponieważ marmur nie bez przyczyny uchodzi za jeden z najpiękniejszych kamieni.

Wybierając materiał na schody wewnętrzne, można kierować się głównie walorami estetycznymi. Trzeba jednocześnie pamiętać o odpowiednim wykończeniu schodów, żeby nie były one zbyt śliskie.

Ile kosztują schody z kamienia? Od czego zależy cena?

Na to pytanie nie ma prostej odpowiedzi. Duże znaczenie ma wielkość schodów, ponieważ od niej zależy ilość potrzebnego surowca oraz koszty montażu. W przypadku konstrukcji wewnątrz budynku sporą rolę odgrywa także rodzaj schodów. Najtańsze są tradycyjne konstrukcje, gdzie kamień po prostu odpowiednio się obrabia i montuje. Natomiast decydując się na schody okładzinowe czy też półkowe należy się liczyć z większym wydatkiem. Cenę zwiększają także dodatkowe zabiegi wykonywane z kamieniem np. płomieniowanie i umieszczanie pasków antypoślizgowych.