blat kamienny

Kamienne blaty kuchenne – hit ostatnich sezonów!

Przygotowując swoją wymarzoną kuchnię, należy zwrócić uwagę na wiele istotnych jej elementów. Wśród nich znajdują się między innymi blaty, które stanowią ważny element, zarówno jeśli chodzi o estetykę wnętrza, jak i o jego funkcjonalność. Ze względu na dużą powierzchnię, blat będzie niewątpliwie tym elementem, który zostanie wystawiony na dużą ekspozycję i dlatego jego estetyka ma takie znaczenie. Z drugiej strony to element, który jest intensywnie wykorzystywany, dlatego nie powinno nikogo dziwić, że pod tym kątem trzeba szukać propozycji wykonanej na najwyższym poziomie.

Blaty z kamienia – zadbaj o dobry wybór

W związku z tym, że powierzchnia ta jest narażona na bardzo intensywne użytkowanie i działanie różnych czynników, takich jak wysoka temperatura, para wodna, woda, ostre narzędzia, duże naciski, bardzo istotne będzie znalezienie propozycji, która będzie charakteryzowała się doskonałą jakością. Z tego względu hitem ostatnich lat stały się blaty kuchenne wykonane z kamienia naturalnego. To materiał, który wzbudza coraz większe zainteresowanie i coraz częściej możemy się z nim spotkać.

Jaki kamień wykorzystuje się na blaty?

Projekty w zdecydowanej większości realizowane są z tak zwanego konglomeratu kwarcowego, granitu oraz marmuru. Ze względu na mniejszą dostępność oraz nieco gorsze właściwości, umiarkowanym zainteresowaniem cieszą się takie kamienie jak trawertyn, onyks, spiek kwarcowy czy łupki.

Dlaczego warto wybrać kamień naturalny?

Jest wiele czynników, które mogą zachęcić do takiej decyzji. Na pewno jest to materiał, który praktycznie jest nieścieralny, a dodatkowo ma niską nasiąkliwość, co jest bardzo ważne w kuchni, gdzie występuje stały kontakt z wodą. Duża odporność na uderzenia, możliwość regeneracji uszkodzeń czy gładka powierzchnia ułatwiająca czyszczenie – to wszystko elementy, które decydują o tym, że kamień naturalny od strony funkcjonalnej świetnie sprawdza się jako materiał na blat kuchenny.

Duże możliwości kształtowania kamienia

Na uwagę zasługuje również fakt, że jest to materiał, który można kształtować w odpowiedni dla siebie sposób. Nowoczesna cyfrowa obróbka pozwala na uzyskanie eleganckich kształtów, delikatnych konturów, świetnie wyglądających frezów. Dzięki niej można otrzymać wykonane precyzyjnie, doskonale wyglądające blaty, które będą wpasowywać się idealnie w to miejsce, w którym będą wykorzystywane. Warto więc zainwestować w producenta, który zadba o profesjonalną obróbkę kamienia.