jaki blat do łazienki

Jaki blat do łazienki? Ile kosztuje? Jaki materiał?

Blat pełni w łazience różne funkcje. Przede wszystkim jest powierzchnią użytkową, na której można przechowywać codzienne kosmetyki, czy też perfumy. Może także stanowić podporę dla umywalki. Jednocześnie dobrze dobrany blat łazienkowy jest istotnym elementem wystroju wnętrza. Kluczowe jest dobranie odpowiedniego materiału, doskonałym wyborem jest kamień naturalny.

Dlaczego warto wybrać kamień naturalny?

Łazienka jest miejscem, gdzie panuje duża wilgoć. Dlatego też należy odpowiednio wybrać materiał. Naturalne drewno, czy też laminat są podatne na działanie wody, więc wymagają dużo uwagi. Trzeba je regularnie pielęgnować i zabezpieczać, ponieważ w przeciwnym wypadku szybko się zniszczą. Natomiast kamień naturalny jest odporny na wilgoć, dzięki czemu sprawdzi się idealnie. Ponadto cechuje się on świetnym designem. Jest to ponadczasowy wybór, który pasuje do każdego wnętrza. Dodaje łazience luksusu, elegancji, dzięki temu prezentuje się ona lepiej.

Jaki kamień naturalny do łazienki sprawdzi się najlepiej?

Dobrym wyborem do łazienki jest granit. To kamień, który cechuje się dużą odpornością na wilgoć i wodę, ponadto nie jest nasiąkliwy. Te cechy sprawiają, że utrzymanie go w odpowiednim stanie nie wymaga dużo pracy. Wystarczy go przetrzeć. Nie są mu także straszne środki chemiczne, więc można używać różnych preparatów do czyszczenia.

Zupełnie inne cechy ma marmur, który też cieszy się dużym zainteresowaniem. Jest to surowiec znacznie bardziej nasiąkliwy. Wykonując blat kamienny do łazienki z marmuru, musisz pamiętać o jego regularnej impregnacji. W przeciwnym wypadku mogą pojawić się trwałe odbarwienia.

Niektóre osoby rozważają także inne kamienie naturalne takie jak onyks, czy też trawertyn. Można wykonać z nich blat do łazienki, jednak są one mniej popularne, przez co mogą być problemy z ich dostępnością.

Co wpływa na cenę kamiennego blatu do łazienki?

Na ostateczny koszt wpływa przede wszystkim wielkość blatu — jego powierzchnia i grubość. Kamień naturalny nie należy do tanich surowców, dlatego koszty materiału wpływają w znacznym stopniu na cenę. W przypadku większych blatów rosną koszty tak zwanej robocizny — obróbka oraz montaż wymaga więcej pracy. Na cenę wpływa także wykończenie oraz montaż innych elementów w blacie np. umywalki.

Jeśli marzy Ci się blat kamienny do łazienki, to, zamiast samodzielnie oszacowywać koszty, po prostu poproś o wycenę firmę, która oferuje odpowiednie usługi. Jeśli mieszkasz w Warszawie lub okolicach, to zapraszamy do kontaktu.